![]() |
W dniach od 24 do 27 października br. w Krakowie odbywają się 17. Targi Książki. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 gości, pisarzy, poetów, publicystów, aktorów, muzyków. |
Warto zwrócić uwagę na nazwiska zagranicznych gości: EllenAlpsten, AnneApplebaum, MarabellaAtabe, Jonathan Caroll, MaximeChattam, KirianDesai, Nicolas Presl i inni.
Podczas Targów o swoich słynnych mężach opowiedzą Rita Gombrowicz i Kira Gałczyńska. Profesor Jan Hartman odpowie na najmądrzejsze pytania jakie człowiek może sobie zadać. O życiu przeplatającym się z opowieścią opowiedzą Katarzyna Grochola i MałgorzataGutowska- Adamczyk. W poetyckie tony będzie można uderzyć z Julią Hartwig, RyszardemKrynickim czy Józefem Baranem. Światową dusze odkryje przed zwiedzającymi DorotaMasłowska. O sztuce pisania opowieści opowiedzą m. in. Szczepan Twardoch i IgnacyKarpowicz. O polskim show- biznesie będzie można podyskutować z Karoliną Korwin- Piotrowską. O poprawności wypowiedzi zawyrokuje prof. Jerzy Bralczyk a pełną listę gości można zobaczyć na stronie GOŚCIE NA TARGACH
Podczas Targów rozstrzygnięte zostaną najważniejsze polskie plebiscyty i konkursy m. in:
- Konkurs na książkę edytorsko doskonałą
- Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza
- Najlepsza książka na jesień
- Najlepszy podręcznik i skrypt akademicki 2013
- Literacki Blog Roku
Z myślą o molach książkowych, lekturowych fanach, beletrystycznych maniakach przygotowano program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas Targów odbędą się nie tylko spotkania z autorami, ale także seminaria dedykowane branży wydawniczo- księgarskiej. Z racji roku Juliana Tuwima nie zabraknie spotkań dla najmłodszych.
Szczegółowy program dostępny na stronie PROGRAM TOWARZYSZĄCY
W 17. Targach Książki weźmie udział blisko 600 wystawców: polskie i zagraniczne domy wydawnicze, instytucje kultury, stowarzyszenia, instytuty, drukarnie, producenci papieru, firmy związane z branżą wydawniczo- księgarską.
ZOBACZ LISTĘ WYSTAWCÓW I PLAN TARGÓW
W ramach Targów po raz kolejny odbędzie się Salon Nowych Mediów, gratka dla fanów nowinek technicznych. Będzie można dowiedzieć się m. in. jak wyglądają najnowsze czytniki książek elektronicznych, co to jest papier elektroniczny, kto wydaje e- booki a kto audiobooki. W położonych na terenie targów salach seminaryjnych odbędzie się cykl prezentacji i spotkań. Abe – IPS Books Online Journals przedstawi systemy antyplagiatowe. Infor IT przedstawi Embuk- nowoczesne narzędzie dla wystawców. Prekursor NT podpowie w jaki sposób pozycjonować księgarnie internetowe, Wydawnictwo Naukowe PWN zachęci do korzystania z iBuku- wypożyczalni książek online.
Przez cztery dni na terenie Targów Książki będzie trwał wielki maraton czytania utworów Juliana Tuwima. Każdy zwiedzający będzie mógł dołączyć do grona czytających, którzy zostaną uwiecznieni okiem kamery.
Będąc na Targach warto kilka chwil spędzić w Salonie Małe Ojczyzny . Salon ten zwraca uwagę na znaczenie mikroregionów: ich odrębność kulturową, językową i specyfikę. Podczas dyskusji, prelekcji i wykładów zwiedzający będą mieli szansę powrotu do prywatnych ojczyzn, miejsc zakorzenienia i źródeł tożsamości. W tym roku będzie przybliżana tradycja i kultura Kaszub i Gdańska.
W Salonie Wydawców Katolickich prezentowane będą publikowane przez oficyny katolickie, książki naukowe, teologiczne, dziecięce i młodzieżowe, poradniki a nawet książki kucharskie. W tym roku gośćmi Salonu będą m. in. o. Leon Knabit, Adam Bujak i Krzysztof Ziemiec.
Odbywający się w ramach Targów Salon Wydawców Szkół Wyższychzwraca uwagę czytelników na to, jak ważny wkład wnoszą polskie publikacje w rozwój polskiej oraz światowej nauki i kultury.
Podczas targów wydawnictwa oferują bardzo konkurencyjne ceny.
Podobnie jak w latach ubiegłych na terenach targowych będzie można wymienić się książkami. Do akcji zaprasza AGORA, KBF i bookeriada.pl oraz lubimyczytac.pl
ZAPRASZAMY !!!!