WYDANIA ALBUMOWE
Ristujczina, Luba: Stanisław Wyspiański. Artysta i wizjoner
Stanisław Wyspiański. Artysta i wizjoner to zajmująca opowieść o jednym z najwybitniejszych młodopolskich twórców, wzbogacona licznymi reprodukcjami bardziej i mniej znanych dzieł. Autorka, historyczka sztuki Luba Ristujczina, zdradza szczegóły biografii, inspiracje i tajniki warsztatu artysty.
Ristujczina, Luba: Michał Anioł.
Barwna biografia genialnego włoskiego rzeźbiarza, malarza, architekta i poety, jednego z najznakomitszych artystów włoskiego późnego renesansu i manieryzmu, prekursora baroku, ucznia Domenica Ghirlandaia, później Bertolda di Giovanniego, kustosza zbiorów Medyceuszy. Ta wyjątkowa publikacja prezentuje jego bogatą twórczość oraz niezwykłe dzieła, jakie pozostawił po sobie potomnym.
Sławomir Cendrowski: Impresjonizm. Historia. Sztuka. Ludzie.
Bogato ilustrowany album Impresjonizm zabiera Czytelnika w podróż w czasie do drugiej połowy XIX wieku. To nie tylko zajmująca opowieść tym zachwycającym nurcie w sztuce, ale również ciekawie historie o ludziach i czasie, w którym żyli.
Marcin Pielesz: Galicja. Historia, przyroda, kuchnia
Historyczna podróż po ziemiach dawnej Rzeczypospolitej będących pod zaborem austriackim. Mimo że sama Galicja to austriacki twór trwający zaledwie 150 lat, wciąż jest w naszej pamięci. Książka prezentuje historię Galicji, podział geograficzny, przyrodę, kulturę i osiągnięcia naukowe. Nie zabrakło również miejsca na prezentację kuchni galicyjskiej, a także najważniejszych miast i miejsc historycznych.
Bartłowiej Kaczorowski: Katedry świata.
W książce „Katedry świata” opisanych zostało 90 katedr katolickich (wyłącznie obrządku łacińskiego) ze wszystkich zamieszkanych kontynentów. W wyborze uwzględniono kościoły znajdujące się w 55 państwach niepodległych i czterech terytoriach zależnych. Blisko dwie trzecie z nich stanowią obiekty z Nowego Świata, czyli obu Ameryk oraz Australii i Oceanii, gdzie katolicyzm wyznaje często ogromna większość mieszkańców. Pozostałe stanowią świadectwo wiary katolików z Azji i Afryki, stanowiących niekiedy bardzo małą część ludności.
Adamska Monika: Historia architektury.
Kompendium wiedzy z historii architektury. Najważniejsze dzieła, cechy stylów oraz osiągnięcia najwybitniejszych architektów poszczególnych epok. Album bogato ilustrowany przykładami omawianych dzieł architektonicznych.
Bartłowiej Kaczorowski: Dynastie Europy i ich rezydencje.
Album „Dynastie Europy i ich rezydencje” opowiada o losach stu pałaców rozsianych po całym Starym Kontynencie, od Sankt Petersburga po Lizbonę i od Trandheim po Ateny, znajdujących się w granicach dwudziestu siedmiu państw. W wyniku zmian politycznych zaledwie co trzeci z nich jest dzisiaj w gestii rodów nadal panujących lub zdetronizowanych. Pozostałe służą władzom republikańskim lub pełnią rolę muzealną. Obiekty ułożono w porządku alfabetycznym według państw. Każdy z rozdziałów składa się z zarysu dziejów rezydencji i zwięzłego opisu jej dzisiejszego stanu. Towarzyszy mu nota omawiająca losy monarchii, poszczególnych rodów panujących lub ich przedstawicieli związanych z budowlą. Ozdobą książki jest ponad pół tysiąca starannie dobranych ilustracji, zarówno współczesnych zdjęć, jak i reprodukcji dzieł sztuki, dawnych dokumentów ikonograficznych i portretów.
Marcin Schirmer: Dwory i dworki w II Rzeczpospolitej.
Ziemianie jako warstwa społeczna odeszli bezpowrotnie w przeszłość. Zawsze byli jednak ostoją polskości i patriotyzmu. Dzięki tym cechom oraz niezależności ekonomicznej mogli skutecznie blokować wprowadzanie nowego ustroju w Polsce, dlatego musieli zostać zniszczeni. Pozostały po nich nieliczne zespoły dworsko-parkowe, będące ważną częścią polskiej spuścizny kulturowej. Książka Dwory i dworki w II Rzeczpospolitej to wzbogacona o liczne archiwalia opowieść o życiu ziemian w dwudziestoleciu międzywojennym. Zaprezentowane zostały ich wspaniałe siedziby, styl życia oraz wartości, jakie wyznawali.
Stanisław Szelichowski: Historia- Motoryzacja w Polsce.
Polska motoryzacja ma już 100 lat. Warto poznać więc dzieje utalentowanych konstruktorów i niezwykłych modeli samochodów, a także losy legendarnych kierowców startujących w najbardziej prestiżowych rajdach krajowych i zagranicznych. W albumie pokazane zostały samochody osobowe, ciężarowe, wojskowe, autobusy i motocykle. Osobne miejsce zostało poświęcone legendarnym markom, taki jak Syrena, Polski Fiat czy Warszawa. Nie zabrakło też tematów związanych z wyposażeniem samochodów ( silnik, ogumienie itp.) oraz ciekawostek, jak sport samochodowy na Polskim sprzęcie ( Syrena, Polski Fiat, Polonez w Monte Carlo, rekordy międzynarodowe i specjalne samochody sportowe), muzealnictwo sportowe, czy pojazdy zabytkowe.
Warto zobaczyć, jak wyglądały pierwsze samochody na polskich ulicach oraz czym różniły się stację benzynowe sprzed 80 lat od dzisiejszych, wziąć udział w słynnym wyścigu „Lwowski Trójkąt” przekonać się, kiedy na naszych drogach królowały jednoślady, co Fafik, Bombel i Gacek mają wspólnego z autami, jakie marki pojazdów wybierają Polacy najczęściej i gdzie znajduje się najciekawasze muzeum motoryzacji.
Unikalny dobór zdjęć (350 fotografii) i ciekawe opisy sprawią, że album zainteresuje nie tylko Wielbicieli czterech
TARNOVIANA
Tomaszewski Marek: Tarnów – KL Auschwitz. Pierwszy transport do piekła.

Publikacja, zawierająca na 168 stronach ponad 260 barwnych fotografii autorstwa artysty fotografika Piotra Bernackiego i Dariusza Kobylańskiego − właściciela wydawnictwa S-CAN. Tekst napisał, od dawna zauroczony Tarnowem kielczanin, Andrzej Cedro, a podpisy opracował tarnowski historyk Janusz Kozioł.
Tytuły poszczególnych rozdziałów: Wrażliwe maszkarony, Ślady wieków, Kamienice, zaułki i ogrody czy Dobra pamięć brzmią po części poetycko i trochę nostalgicznie. Autorzy, dość umiejętnie, wprowadzają nas w historyczny Tarnów. Jest to jak gdyby, wędrówka w czasie i przestrzeni. Wydobywanie Tarnowa, którego na co dzień może nawet nie zauważamy. My − to znaczy stali mieszkańcy tego uroczego miasta.