Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w Jury Młodzieżowym 39. Tarnowskiej Nagrody Filmowej!
To wyjątkowa okazja, aby nie tylko obejrzeć najciekawsze polskie filmy pełnometrażowe, ale również aktywnie uczestniczyć w ich ocenie i współtworzyć werdykt festiwalu.
Podczas Festiwalu będziecie mieć okazję obejrzenia najlepszych polskich filmów . To także szansa na poznanie kulis pracy Jury, zdobycie cennego doświadczenia w analizie filmowej oraz rozwinięcie umiejętności argumentacji i oceny dzieł kinematograficznych. To możliwość spotkania z ekspertami, twórcami filmowymi i innymi pasjonatami kina, co może stać się inspiracją do dalszego rozwijania zainteresowań filmowych.
Jak dołączyć do Jury Młodzieżowego?
Nabór składa się z trzech etapów:
Etap 1 Deklaracja uczestnictwa i udział w dwóch bezpłatnych wykładach z filmoznawcami, które poprowadzą: dr hab. Sebastian Jagielski oraz Tomasz Kałucki. Spotkania odbędą się 11 oraz 25 kwietnia o godz. 16:30 w Kinie Marzenie.
Etap 2 Przygotowanie eseju analizującego obecność konwencji gatunkowych w wybranym filmie w formie pisemnej lub wideo zgodnie z załączonym regulaminem. Prace należy wysłać na adres a.radon@tck.pl do 7 maja 2025 r.
Etap 3 Udział wyłonionych jurorów w ocenie filmów 39. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.
Jak się zgłosić?
- Wypełnij formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie www.kinomarzenie.pl oraz w bibliotece szkolnej).
- Dostarcz go do 10 kwietnia 2025 roku do kasy Kina Marzenie (ul. Staszica 4, Tarnów) w godz. 14:00-19:00.
- Jeśli jesteś niepełnoletni/a, dołącz pisemną zgodę rodzica/opiekuna na udział w wieczornych projekcjach filmowych.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Angeliką Radoń (Dom Kultury Westerplatte) pod numerem telefonu: 888 655 101, bądź mailowo: a.radon@tck.pl
Informacje znajdziecie też w bibliotece szkolnej. Tu też możecie się zapisać i wypełnić deklarację.
Już dziś zapraszamy na bezpłatne spotkanie, które odbędzie się 11 kwietnia o godzinie 16.30 w kinie Marzenie. Spotkanie poprowadzi dr hab. Sebastian Jagielski z Katedry Historii Filmu Polskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, który przedstawi i pomoże zrozumieć filmowe konwencje i ich wpływ na współczesną twórczość.
Tematyka spotkania skoncentrowana będzie na kinematografii lat 80. i 90. XX w., kiedy powstawało mnóstwo filmów gangsterskich, sensacyjnych czy wojennych i pojawił się nowy wzorzec bohatera, grany często przez znanego i wybitnego aktora Bogusława Lindę.
Jak przemiany polityczne i transformacja odcisnęły swoje piętno na polskim kinie?
Jakie motywy i struktury powtarzają się w różnych filmach?
Jak to wpływa na odbiór dzieł przez widzów i dlaczego tak chętnie sięgamy po znane schematy?
Zapraszamy na spotkanie do kina Marzenie!
Bliższe informacje znajdziecie w bibliotece szkolnej!